|
|
|
||
|
Aplikace analytických metod, které se v praxi používají v laboratořích při analýze pitných a odpadních vod. Podrobně se probírají základní operační kroky postupů, rušivé vlivy, předúprava vzorku, výpočet výsledku a jeho interpretace.
Poslední úprava: KOLLEROL (16.11.2012)
|
|
||
|
Horáková M. a kol.: Analytika vody. Skriptum VŠCHT, Praha 2000. (cz) Pitter P.: Hydrochemie. Vydavatelství VŠCHT Praha 1999. (cz) Standard Methods for the Examination of Water and Wastewater. AWWA, Washington 1998. (eng) Poslední úprava: KOLLEROL (16.11.2012)
|
|
||
|
1. Kvalitativní a kvantitativní analýza vody. 2. Složky vody. 3. Stanovení makrokomponent. 4. Kalibrace a hodnocení linearity. 5. Stanovení mikrokomponent. 6. Předúprava vzorku. 7. Zahušťování, extrakce. 8. Skupinová stanovení organických látek. 9. Aplikace jodometrické metody. 10. Chemická a biochemická oxidace organických látek. 11. Výběr metody. 12. Rušivé vlivy v analytice vody. 13. Senzorické vlastnosti vody. 14. Odběr vzorku a konzervace. Poslední úprava: KOLLEROL (16.11.2012)
|
|
||
|
http://www.vscht.cz/homepage/tvp/index/studenti/predmety Poslední úprava: Smrčková Štěpánka (08.07.2019)
|
|
||
|
Studenti budou znát základní principy analytických metod v analytice vody, budou se orientovat při výběru vhodné metody pro analýzu pitné, povrchové a odpadní vody. Poslední úprava: Smrčková Štěpánka (08.07.2019)
|
|
||
|
žádné Poslední úprava: KOLLEROL (30.08.2013)
|
